Lt En
Pradžia
en

Statant kogeneracines jėgaines prioritetas teikiamas skaidrumui ir aukščiausiems aplinkosaugos standartams

Statant kogeneracines jėgaines prioritetas teikiamas skaidrumui ir aukščiausiems aplinkosaugos...

„Lietuvos energijos“ generalinis direktorius Darius Maikštėnas šiandien vykusiame susitikime su premjeru Sauliumi Skverneliu ir energetikos bei aplinkos ministrais Žygimantu Vaičiūnu ir Kęstučiu Navicku aptarė Vilniaus kogeneracinės jėgainės statybų eigą, galimybes įdiegti papildomas aplinkosaugines technologijas ir techninius sprendimus, leisiančius sumažinti energijos gamybos iš atliekų apimtis. 

„Strateginiai kogeneracinių jėgainių projektai yra valstybinės reikšmės, todėl, juos vykdant, prioritetą teikiame jų skaidrumui ir aukščiausiems aplinkosaugos reikalavimams. Norėdami išsklaidyti bet kokias interpretacijas, nuo šiol taip pat sieksime būti dar atviresni ir aktyviau vykdysime su šiais projektais susijusią šviečiamąją veiklą, daugiau skirsime dėmesio bendravimui su bendruomenėmis“, – užtikrina „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius D. Maikštėnas.

Po gegužę išsakytų akcininko lūkesčių kogeneracinių jėgainių projektams, „Lietuvos energija“ pastarąjį mėnesį ieškojo galimybių pagerinti projekto gamtosauginius ir ekonominius parametrus. Nors pirminis Vilniaus kogeneracinės jėgainės projektas atitiko visus griežčiausius aplinkosauginius reikalavimus, numatyta įdiegti papildomas aplinkosaugines technologijas, kurios normines azoto oksidų emisijas sumažins dar 2,5 karto.

Kitas žingsnis – sumažinti naudojamų komunalinių atliekų kiekį. Vilniaus jėgainėje bus naudojama tik tiek komunalinių atliekų, kiek jų liks po prioritetinio atliekų rūšiavimo ir antrinio panaudojimo iš Vilniaus ir Utenos regionų. Bus įdiegti tokie technologiniai sprendimai, kurie leis per pusę sumažinti energijos gamybą iš atliekų. Dėl šios priežasties, atliekos, reikalingos jėgainės darbui, nebus importuojamos.

„Lietuvos energija“ taip pat planuoja reikšmingai prisidėti sprendžiant aplinkosauginę problemą Vilniuje, šalia Gariūnų turgavietės –  finansiškai prisidės, įrengiant viaduką. Jis turėtų pagerinti situaciją vienoje problemiškiausių Vilniaus eismo vietų ir sumažinti automobilių keliamą taršą.

„Lietuvos energija“ tęs savo įsipareigojimus Vilniaus savivaldybei, išpildydama pažadus visuomenei ir užtikrindama efektyvų darbą su rangovais.

Leidimas pradėti darbus Vilniaus kogeneracinės jėgainės rangovams buvo suteiktas prieš metus – 2017 m. gegužės 31 d. Šiuo metu gaminami pagrindiniai atliekų ir biokuro energetiniai įrenginiai. Rudenį jie bus atvežti į jėgainės statybų aikštelę.

Vilniaus kogeneracinės jėgainės statybos projektą įgyvendina valstybės kapitalo energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“. Projektas įgyvendinamas iš Europos Komisijos skirtų lėšų (iki 140 mln. eurų), Europos investicijų banko paskolos (iki 190 mln. eurų) bei nuosavų lėšų. Visa statomos jėgainės projekto vertė sieks apie 350 mln. eurų. Jėgainė pradės veikti 2019 m. pabaigoje – 2020 m. pradžioje.

Visos teisės saugomos © 2018. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
EU