Lt En
Pradžia
en

Vilniečių palaikymas statomai kogeneracinei jėgainei toliau auga

Vilniečių palaikymas statomai kogeneracinei jėgainei toliau auga

Šiemet 4% daugiau vilniečių palaiko šalia Gariūnų statomą kogeneracinę jėgainę, o jai nepritariančių skaičius per metus susitraukė net 7%. Kasmet vykdoma gyventojų apklausa patvirtina, kad trys ketvirtadaliai sostinės gyventojų yra palankūs jėgainės statybai ir laukia, kada pastatyta jėgainė leis bent kiek atpiginti šilumą.

Šiemet tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“ jau trečius metus iš eilės atliko sostinės gyventojų nuomonės apklausą apie atliekų deginimą ir šalia Vilniaus statomą kogeneracinę jėgainę.

Vilniečių požiūris į atliekų, kaip kuro, panaudojimą energijos gamybai išlieka palankus: 82 proc. tai vertina greičiau teigiamai arba labai teigiamai.

Asmenų, kurie palankiai vertina Vilniaus kogeneracinę jėgainę, per metus padaugėjo 4% iki 76% (2017 m. – 72%) Tuo tarpu respondentų, nepalankiai vertinančių statomą jėgainę, kiekis sumažėjo net 7% iki 13% 2018 m.

Dažniausiai tarp atliekų deginimo Vilniaus mieste privalumų vilniečiai akcentuoja atliekų kiekio mažėjimą Vilniaus regiono sąvartynuose – taip manančių skaičius išaugo 2% iki 83% šiemet.

Šiek tiek sumažėjo (nuo 50% iki 48%) manančiųjų, kad atliekų deginimas prisidėtų prie po rūšiavimo likusių atliekų kiekių Vilniaus mieste mažinimo.

37% respondentų nuomone, atliekų deginimas mažintų šilumos kainą Vilniaus mieste (2017 m. taip manė 39%).

Tenka pripažinti, kad vilniečiams toliau trūksta informacijos apie jėgainės statybas: 10% nurodė, kad jos pakanka, tuo tarpu 80% vilniečių nurodė, kad apie jėgainę jiems informacijos vis dar trūksta.

Atsižvelgiant į tai, buvo sukurta nauja interneto svetainė www.vkj.lt, kurioje nuo šiol bus galima rasti visą išsamią su projektu susijusią informaciją ir naujienas.  

Pagrindiniu informacijos apie energijos gamybą deginant atliekas šaltiniu yra internetas, šį šaltinį nurodė 78% respondentų. Televiziją, kaip informacijos šaltinį, nurodė 60%. Toliau rikiuojasi socialiniai tinklai (19%), radijas (15%) bei spauda (12%).

Internetas yra labiausiai pageidaujamas, informacijos apie Vilniuje statumą atliekų deginimo jėgainę, šaltinis (72%). Televizija užima antrąją poziciją (62%). Toliau rikiuojasi specializuoti informacijos šaltiniai (31%), socialiniai tinklai (27%), radijas (24%) bei spauda (22%).

Sostinės gyventojų apklausoje, kurią vykdė „Spinter tyrimai“, dalyvavo 1010 respondentų, sulaukusių pilnametystės.

Visos teisės saugomos © 2018. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
EU