Lt En
Pradžia
en

Gyventojams

Projekto nauda

  • Mažėjantys atliekų kiekiai, šalinami sąvartyne.
  • Mažės šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimai.
  • Mažesnės šilumos kainos.
  • Didesnė vietinės elektros energijos gamyba.
  • Efektyvus pirminių energijos išteklių panaudojimas.

Švari aplinka

Atliekos bus sutvarkomos pagal Europos Sąjungos nustatyta hierarchiją, siekiant kuo mažiau atliekų šalinti sąvartynuose ir kuo daugiau jų naudingai panaudoti.

Prieinamesni energijos ištekliai

Šilumos gamyba naudojant biokurą ir kietąjį atgautą kurą šiuo metu yra racionaliausias prieinamas gamybos būdas, kuriuo geriausiai išnaudojami pirminiai energijos šaltiniai. Vilniaus kogeneracinė jėgainė yra valstybei svarbus ekonominis projektas, kurio įgyvendinimas leidžia. Sumažinti šilumos gamybos kainas sostinės gyventojams ir įmonėms, taip pat užtikrina skaidrią, darnią ir socialiai atsakingą energetikos ūkio plėtrą.

Projektas leidžia racionaliai panaudoti ES fondų paramą. 

Efektyvesnė gamyba 

Kogeneracinės jėgainės leidžia šilumą ir elektros energiją gaminti vienu metu, ir abi energijos rūšis panaudoti, taip pasiekiant didesnį efektyvumą. Kogeneracinės jėgainės gali sutaupyti iki 40 proc. pirminių energijos išteklių. 

Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje bus naudojami vietiniai ir atsinaujinantys energijos ištekliai, bei gaminama vietinė elektros bei šilumos energija – taip didės šalies energetinė nepriklausomybė.

Saugus atstumas

Vilniaus kogeneracinės jėgainės atstumas iki gyvenamųjų namų – apie 2 km. Toks atstumas atitinka visus tarptautinius reikalavimus. Kogeneracinė jėgainė turi moderniausius ir efektyviausius dūmų valymo įrenginius.

Žvelgiant į Europą, galima paminėti daug pavyzdžių, kur tokio tipo jėgainės veikia labai arti gyvenamųjų zonų: Austrijos sostinėje Vienoje 2-5 km spinduliu nuo senamiesčio veikia 4 kur kas galingesnės atliekų deginimo jėgainės, o viena jų – „Spitellau“  jėgainė nuo gyventojų yra nutolusi vos apie 200 metrų. Tokios jėgainės veikia ir kituose Europos didmiesčiuose: Stokholme, Kopenhagoje, Helsinkyje ir t.t. Pavyzdžiui pati naujausia, 2017 m. veiklą pradėjusi Kopenhagos atliekas naudojanti jėgainė „Copenhill“, kuri yra daugiau kaip dukart galingesnė nei Vilniuje statoma jėgainė, yra vos už 250 m. nuo daugiabučių pastatų.

Visos teisės saugomos © 2018. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
EU